کشورهای پیشتاز در حوزه مخابرات نسل پنجم از سوی معاون شرکت اریکسون معرفی شدند.

توماس نورن معاون شرکت اریکسون و رئیس واحد تجاری سازی خدمات مخابراتی نسل پنجم در این شرکت اسامی شرکت های پیشتاز در این حوزه را اعلام کرد.به نقل از زددی نت، در کنگره جهانی موبایل آمریکا یا MWCA  در لس آنجلس  آمریکا و کره جنوبی بر چالش های فنی راه اندازی شبکه های مخابراتی نسل پنجم غلبه کرده اند و به سرعت سایت هایی را برای ارائه خدمات مذکور راه اندازی کرده اند.

همچنین کره جنوبی توانایی های خود را در این زمینه در جریان برگزاری بازی های المپیک زمستانی به رخ شرکت کنندگان کشید و حالا نیز باندهای فرکانسی ۳.۵ گیگاهرتز و ۲۸ گیگاهرتز را به ارائه خدمات مخابراتی نسل پنجم اختصاص داده است.

یکی از علل استقبال از فناوری نسل پنجم مخابراتی در کره جنوبی کشش بازار و تقاضای مردم برای دسترسی به این نوع خدمات می باشد البته کره جنوبی از نظر میزان جمعیت نمی تواند با آمریکا رقابت کند و لذا در این کشور اکوسیستم اقتصادی بیشتری برای ارائه خدمات نسل پنجم شکل خواهد گرفت.

معاون شرکت اریکسون کشورهایی مانند ژاپن، چین، انگلیس، آلمان، ایتالیا و فنلاند را هم از جمله کشورهای پیشرو در زمینه ارائه این نوع خدمات دانست که البته بعد از آمریکا و کره جنوبی قرار می گیرند.